Ogłoszenia parafialne

12 września - XXIII Niedziela Okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021

1. Dziś oz godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie beatyfikowany Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński, wspólnie z s. Elżbietą Różą Czacką 12. W uroczystością będzie przewodniczył Legat Papieski kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekret beatyfikacyjny. Zachęcamy do duchowej łączności z uczestnikami tej uroczystości. 

2. W kolejną rocznicę objawień fatimskich, zachęcając do osobistego poświęcenia się Matce Bożej i powierzenia jej wszystkich trosk i nadziei. Z tej racji zapraszamy na różaniec fatimski w poniedziałek w godz. 9-11. Czwartą część różańca odmówimy o g. 17.30 a po zapraszamy na procesję fatimską wokół kościoła. 

3. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie mamy duży wybór prasy katolickiej, czasopism, książek. Polecamy najnowsze numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny. 

4. W wtóre 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii.

5. W środę 15 września obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jest to dzień patronalny Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. w int. Apostolstwa zostanie odprawiona w tym dniu o g. 8.30. 

6. Osoby, które przeżywały rekolekcje kończące się aktem zawierzenia siebie i swoich rodzin Matce Bożej zapraszamy na spotkanie ODDANYCH 16 września po Mszy św. o godz. 18:30 w kościele. 

7. W piątek, 17 września, w kolejną rocznicę wkroczenia do Polski wojsk Radzieckich, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów zaprasza na uroczystą Mszę św. o godz. 12 w intencji poległych Żołnierzy września 1939 r. oraz Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej, Żołnierzy Wyklętych i poległych w walce z okupantami w latach 1939-56. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystości. 

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy i do Gidli. Chcemy podziękować za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Wyjazd w najbliższa sobotę o godz. 6:00 z parkingu przed kościołem. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. 

9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z klas III szkoły podstawowej i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11:30. Rozpoczniemy wspólne przygotowanie do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w sali w Domu Parafialnego.

10. W następną niedzielę o g. 17 w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży kończącej przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

11. W niedzielę 19 września zapraszamy wszystkich, którzy należą do Liturgicznej Służby Ołtarza na Mszę św. o godz. 11:30. Pół godziny wcześniej będzie pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym  w zakrystii. 

12. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w poniedziałek 20 września na godz. 19.15 w Sali Maxima (wejście na tyłach kościoła, od strony kaplicy adoracji). Prosimy o przekazanie ogłoszenia znajomym kawalerom i pannom.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła na konto parafii czy w innej formie. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty. Codziennie pamiętamy o Was i o Waszych Rodzinach w naszej modlitwie.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30