Ogłoszenia parafialne

5 maja - VI Niedziela Wialkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwo moajowe dziś o godz. 17.30. 

2. W środę 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. zbiorowa imieninowa w intencji Stanisławów zostanie odprawiona o g. 17. Intencje możemy zamawiać w zakrystii i kancelarii. Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich. 

3. Wspólnota Ignacjańska, działająca przy naszej parafii, zaprasza na spotkanie modlitewne, w najbliższą środę, 8 maja, o godz. 19.15 w kościele, oraz na poprzedzającą Mszę św., o godz. 18.30. W czasie spotkania będziemy wspólnie medytować fragment Pisma Świętego metodą św. Ignacego Loyoli, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą Biblii. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zrobić krok w głąb w życiu duchowym.

4. W najbliższy czwartek, 9 maja, naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. O godz. 17:00 zapraszamy dzieci na Mszę św. połączona z homilią o bł. Rodzinie Ulmów. Następnie nabożeństwo majowe i różaniec w intencji rodzin. O godz. 18.30 zapraszamy małżonków i młodzież na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i modlitwą w int. rodzin i dzieci. Po Mszy św. Konferencji Ks. Macieja Fladera z diecezji przemyskiej. Po Konferencji czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów i Apel Jasnogórski. Szczegółowe informacje na plakatach w kruchcie i przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

5. Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci zostanie odprawiona w sobotę o g. 8.30.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w następna niedzielę 12.05.o godz. 17 w Sali B domu katechetycznego. 

7. Są jeszcze miejsca na, organizowane przez naszą parafię, kolonie letnie dla dzieci w wieku od 3 klasy szkoły podstawowej, które odbędą się na Kaszubach w ośrodku wczasowym w Rogalewie koło Wiela w dniach 24 - 29 czerwca. Koszt wyjazdu 900 zł. Cena obejmuje: pobyt w ośrodku z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie, transport autokarem oraz opłatę za atrakcje, Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii. Więcej informacji u ks. Maksymiliana.

8. Wspólnota młodzieżowa „Ogień” zaprasza młodzież w wieku szkoły średniej i studentów na weekend skupienia, który odbędzie się w długi weekend po Bożym Ciele (30 maja – 2 czerwca) w domu formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie (nad morzem, przy ujściu Wisły). Koszt: 250 zł.  Zapisy przez formularz internetowy umieszczony na facebooku parafii i wspólnoty Ogień. Informacje u ks. Maksymiliana. 

9. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego a w następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. W dniu 19 maja obchodzimy Święto Zesłania Ducha Świętego a tym samym Święto naszej Parafii. W ramach pikniku zapraszamy do podzielenia się z innymi książkami, które zalegają nam półki, a są w dobrym stanie i mogą służyć innym. W tym celu pod Ołtarzem Świętego Józefa będzie kosz do którego będzie można wkładać książki dając im drugie życie.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30