Ogłoszenia parafialne

12 maja - VII Niedziela Wialkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOSWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024

1. Dziś o g. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe

2. Zapraszamy do kiosku parafialnego, gdzie polecamy tygodniki Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś o godz. 17 w Sali B domu katechetycznego.

4. W poniedziałek - 13 maja mija kolejna rocznica objawień w Fatimie. Z tej racji zapraszamy na Różaniec Fatimski. Rano w g. 9-10.30 odmówimy trzy części różańca. O g. 17.30 zapraszamy na różaniec (czwartą część przypadającą na ten dzień) i uroczystą procesję ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świece.

5. Zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego w środę 17.05. o godz. 19.15 w kościele. 

6. Od czwartku do soboty tradycyjnie jako przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego będziemy przeżywali KUMULACJĘ ŁASKI. Każdego dnia o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św., następnie konferencja po której odmówimy nowennę do Ducha Świętego. W czwartek 16 maja obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona naszej archidiecezji i Stolicy. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy na tą uroczystość i zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo tego wielkiego męczennika. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Zapraszamy na cykl konferencji pod tytułem: “Warto czy należy? Filozofia spraw ludzkich”, które poprowadzi ks. prof. Ryszard Moń. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 18.05. w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30. Temat najbliższej konferencji brzmi: “Dyskusje na temat sposobów sprzeciwiania się złu”. Więcej informacji na plakatach przed Kościołem. 

8. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę 18 maja zapraszamy na Czuwanie przed Zesłaniem: Rozpoczniemy Eucharystią a następnie Adoracja z modlitwą uwielbienia. Początek czuwania o g. 20.00.

9. W dniu 19 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a tym samym Święto naszej Parafii. W tym dniu tradycyjnie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodzinny i dzieci, na piknik parafialny gdzie będzie wiele atrakcji. W ramach pikniku zapraszamy do podzielenia się z innymi książkami, które zalegają nam półki, a są w dobrym stanie i mogą służyć innym. W tym celu pod Ołtarzem Jezusa Miłosiernego jest kosz do którego można składać książki dając im drugie życie. Panie prosimy o upieczenie ciast na nasz odpust, które można przynieść w niedzielę od 8 do 10 na stanowisko z ciastami.  Zwracamy się o pomoc mężczyzn i chłopców, którzy pomogliby w sobotę o godz. 18:00 przygotować plac do naszego odpustu. Spotykamy się na parkingu przed kościołem.

10. Spotkanie dzieci rocznicowych z klas IV i ich rodziców obędzie się w następną niedzielę 19 maja po Mszy św. o godz.11.30. w Sali B domu katechetycznego. 

Bezpieczny Senior – oszustwa metodą na wnuczka, policjanta, administratora – to metody wyłudzeń dużych sum pieniędzy. Jak się ustrzec. We wtorek 15 maja o godz. 17:00 w Bibliotece przy ul. Romaszewskiego 19 odbędzie się spotkanie dla Seniorów, podczas którego – funkcjonariusze policji – nakreślą zaistniałe sytuacje na jakie są narażeni seniorzy ze strony oszustów, podpowiedzą jak postępować, co robić, aby uniknąć w/w sytuacji i nie stracić pieniędzy. 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:00
8:30 8:30
10:00
11:30 (dla dzieci)
13:00
17:00
18:00
18:30
20:00 (Młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej Mszy Świętej


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdą niedzielę od 19:00 do 20:00 oraz w dni powszednie od 17:30 do 18:30